Objevujte nové
zážitky na Sardinii

Sardinie letecky, aneb co vše by měla obsahovat dovolená Sardinie 2014
Více o zájezdu

Sardinie dovolená

Sardinie, italsky Sardegna a sardinsky „Sardigna“, je autonomním regionem Italské republiky se speciálním statutem, jenž jí byl udělen Ústavou z roku 1948 a zaručuje jí široké pole politické a administrativní samostatnosti. Vlajku sardinského národa poznáte podle čtyř černých hlav Maurů v bílých polích oddělených červeným křížem.

Název „Sardegna“ má původ v pojmenování jejich odvěkých obyvatel Sardů, ale  v antice dali Řekové ostrovu jméno „Hyknusa“ nebo „Icnussa“, zatímco Latini ho nazývali „Sandalion“.

Rozloha: 24.090 km2, je druhým největším ostrovem Středozemního moře
Délka: 267 km
Šířka: 120 km
Délka pobřeží: 2 400 km
Hustota obydlení: v průměru 68 obyvatel
Počet obyvatel: 1, 65 milionu
Nejvyšší hora:  Punta La Marmora ( 1.834 m n. m. ), najdete ji v srdci ostrova v pohoří Gennargentu
Největší města ostrova: hlavní město a správní centrum Cagliari se 160.000 obyvateli (s aglomerací dosahuje 450.000) a Sassari se 128.000 obvateli
Členění: 8 provincií, vedle Cagliari a Sassari to jsou Carbonia-Iglesias, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia-Tempio a Oristano
Měna: Euro
Úřední jazyk: italština

Sardinie dovolená - aneb co vše by měla obsahovat Vaše dovolená Sardinie letecky 2017

Poznávací zájezd na Sardinii  

to není jen procházka mezi jedněmi z nejstarších staveb starého kontinentu, ale i koupání v tyrkysovém moři, vůně piniových hájů či škádlení chuťových pohárků při lahodném vínu a zrajícím sýru. Italské hity plné slunce, moře a léta určitě uslyšíte z každé menší kavárničky a obchodu. Vydejte se s námi proto na poznávací zájezd na Sardinii, na druhý největší italský ostrov, který leží ve Středozemním moři mezi Evropou a Afrikou. Leží doslova nadosah od francouzské Korsiky. Na poznávacím zájezdu na Sardinii s námi pěšky i lodí objevíte vápencové jeskyně, proplujete souostrovím La Maddalena, vyhřejete se na sluncem zalitých romantických plážích. Nezapomenutelná je i atmosféra středověkých městeček i životem bujících velkých přístavů Olbie nebo Alghera. Nadšeni budete ojedinělou kulturou Sardů, jejich tradicí v pěstování vinní révy a výrobě hořkosladkého likéru Mirto. Ojedinělým uměním je na Sardinii zpracování korku. Dozvíte se zde o výstavbě nuragů, historických památek již z megalitického období. Uneseni budete i architekturou z dob Římanů a nahlédnete i do novodobější italské historie při povídání o Garibaldim. Poznávací zájezd je ale i o odpočinku, ke kterému na Sardinii doslova zvou čisté pláže s průzračnou mořskou vodou, mnohdy se tříštící o bělostné skály pobřeží.

Vyrazte s námi na poznávací zájezd na Sardinii, na pohodou a sluncem zalitý středomořský ostrov, který jistě nezklame vaše očekávání letní dovolené. Věřte, že ten, kdo jednou Sardinii navštívil, se sem s láskou vrací.