Objevujte nové
zážitky na Sardinii

Sardinie letecky, aneb co vše by měla obsahovat dovolená Sardinie 2014
Více o zájezdu

Smaragdové pobřeží - Costa Smeralda

TOP lokalit - tedy míst, kde se setkávají nejbohatší lidé z celého světa, je v Evropě asi deset.

Patří mezi ně především Costa Smeralda na ostrově Sardinie, francouzské Cannes, Monaco, nebo italské Portofino. Za špičku se považuje i švýcarský St. Moritz, rakouský Lech a nově i Jukkasjärvi ve Švédsku. Na rozdíl od ostatních míst jsou zde převážně pětihvězdičkové a de luxe hotely. Levnější ubytování se dá sehnat jen velmi obtížně.

V nejluxusnějších lokalitách Evropy stojí dovolená v průměru o třetinu až polovinu více než například u kanálu La Manche, v Chorvatsku nebo v oblasti italského Bibione.

Dvoulůžkový pokoj na noc se snídaní ve čtyřhvězdičkovém hotelu u města Rimini stojí kolem pěti tisíc korun v hlavní sezóně, zatímco na Costa Smeralda v hotelu Cala di Volpe, označovaném prestižní úrovní de luxe, se dvě osoby na noc v přepočtu pod šedesát tisíc korun za noc neubytují.

Srovnávat přitom hotely stejné kategorie z těchto míst nejde. V Bibione hotel de luxe není. Stejně tak se na Costa Smeralda nenajde hotel se dvěma hvězdičkami. Costa Smeralda je dokonce natolik luxusní lokalitou, že je vůbec obtížné zde najít i hotel se čtyřmi hvězdičkami.

 

Ubytování je na Sardinii drahé mimo jiné i proto, že kvůli ochraně přírody je na tomto ostrově velmi striktně omezená výstavba nových hotelů.


Světoví milionáři se v létě v Evropě setkávají hlavně na jihu Francie a Itálie. Tato místa si zamilovali například módní návrháři Karl Legerfeld, Giorgo Armani či arabští princové. Stále více volného času tam však tráví i bohatí Rusové, kteří v těchto místech kupují řadu hotelů.


V zimě se bohatí lidé setkávají ve švýcarských, francouzských nebo italských alpských centrech. Sjezdovky v Lechu si oblíbil například britský princ Charles a jeho dva synové.
Za módní se v posledních letech považují i ledové hotely a dřevěné sruby v Laponsku na severu Švédska. Mezi nejznámější patří ten v obci Jukkasjärvi. V Laponsku trávil dovolenou například i anglický fotbalista David Beckham s rodinou. Řada celebrit ale do hotelů nejezdí a kupuje si vlastní sídla. Ve středomoří je oblíbená například španělská Mallorca. Tam si koupila dům německá topmodelka Claudia Schifferová. Stejně jako ona preferují i ostatní boháči hornatý střed ostrova.
Luxusní sídlo v horách je tam možné koupit v přepočtu za dvacet miliónů korun. Na pobřeží, například v blízkosti městečka Alcudia, stojí přitom malý domek v přepočtu již od čtyř miliónů korun.
Díky čisté přírodě a relativně malému počtu turistů začínají světové celebrity kupovat prázdninové domy i na ostrově Menorca, na Sardinii, v Portugalsku, v italském Toskánsku a na Madeiře.