Objevujte nové
zážitky na Sardinii

Sardinie letecky, aneb co vše by měla obsahovat dovolená Sardinie 2014
Více o zájezdu

Gastronomie Sardinie

Poznat Sardinii znamená i vstoupit do tajů její vynikají gastronomie.

Na přední příčky sardinského kulinářského umění se řadí selátko pečené na rožni „porceddu“, ovčí sýr „pecorino Fiore Sardo“, rybí speciality v čele s langustami, sardinský kaviár „bottarga“, sýrový dezert s medem „seadas“, tenké křehké pláty chleba „pane Carasau“ a mnohé další. Hříchem by bylo rovněž nezakusit výborná sardinská vína, mezi kterými vyčnívají rubínově červené „Canonau di Sardegna“ a aromatické suché červené „Monica di Sardegna“, bílým vínům vévodí slámově žlutý „Nuragus“ či klasické „Vermentino di Gallura“.

Originálním digestivem, se kterým se setkáte ve všech restauracích, barech a obchodech, je tradičně vyráběné rudé „Mirto“ z plodů myrty obecné. Typická pro Sardinii je rovněž silná domácí pálenka „Fillu e Ferru“ nebo-li „Železný drát“.

Z tohoto důvodu jsou do poznávacích zýjezdů zařazeny návštěvy vinoték a vinařských závodů Sella Mosca, kde lze nakoupit 10 druhů vína a 4 druhy likérů a pálenek a společně večer na apartmánech při zpívání při harmonice ochutnáváme zdejší vína, likéry a také cca 8 druhů místních sýrů.