Objevujte nové
zážitky na Sardinii

Sardinie letecky, aneb co vše by měla obsahovat dovolená Sardinie 2014
Více o zájezdu

Costa Smeralda

Nejvyhlášenější a nejexkluzivnější pobřeží Sardinie je Costa Smeralda, tzv. Smaragdové pobřeží. Costa Smeralda je asi 10 km dlouhý pobřežní pás od Porto Cervo po Golfo di Cugnana, hranice je vyznačena 2 velkými žulovými kameny s nápisem Costa Smeralda a symbolem smaragdu.

Turistický komplex Costa Smeralda

Dnes je to jeden velký turistický komplex tvořený elegantními stavbami napodobujícími místní původní pastýřská obydlí. Vily jsou ponořené mezi žulové skály a porost středomořské macchie. Zde tráví svou dovolenou nejbohatší a nejznámější lidé světa. Costa Smeralda je pobřeží mezi malebnými přístavními městečky Porto Cervo a Porto Rotondo. Tato část pobřeží se vyznačuje romantickými písečnými plážemi střídanými skalnatým pobřežím.

TOP lokalit – tedy míst, kde se setkávají nejbohatší lidé z celého světa, je v Evropě asi deset. Patří mezi ně především Costa Smeralda na ostrově Sardinie, francouzské Cannes, Monaco, nebo italské Portofino. Za špičku se považuje i švýcarský St. Moritz, rakouský Lech a nově i Jukkasjärvi ve Švédsku.

Co na Costa Smeralda vidět?

Porto Rotondo - „kulatý přístav“, leží mezi Golfo di Cugnana a Golfo di Marinella. Centrem městečka je náměstí piazzetta San Marco s obchůdky a bary. V Porto Rotondu se nachází kostel San Lorenzo s dřevořezbami a velké divadlo pod širým nebem z r. 1995. Město bylo založené v letech 1965-1967 bratry Dona delle Rose ze vznešené benátské rodiny. U města se nalézá pláž Ira, která byla pojmenovaná podle německé herečky Iry Fuerstenbergové, která zde vlastní vilu. Obrovský komplex vil zde v okolí vlastní i Silvio Berlusconi, bývalý italský premiér.

Krásná je ale především okružní jízda s nádhernými výhledy podél celého poloostrova. Během této vyhlídkové jízdy můžete zastavit na koupání na nádherné pláži Romazzino.